Manuální lymfatická masáž


Manuální lymfatická masáž (= lymfodrenáž) je jemná a terapeutická metoda, která se zaměřuje na podporu lymfatického systému. Tato šetrná terapie využívá speciálních pohybů tak, aby byl zrychlen odtok lymfy a aby byla posílena celková funkce lymfatického systému. Je to účinná cesta k dosažení optimálního zdraví a krásné pokožky.

Nejtypičtěji se dělá lymfodrenáž nohou nebo rukou, ale pokud je problematická některá partie, například otoky obličeje, také se používá lymfodrenáž.

Jak probíhá manuální lymfatická masáž


U manuální se pracuje s lehkými, rytmickými pohyby přímo na povrchu kůže. Tato jemná manipulace stimuluje lymfatické uzliny a cévy, což umožňuje lymfě se pohybovat snadněji skrz tělo. Proces je bezbolestný a relaxační, přičemž každý pohyb je navržen tak, aby respektoval anatomii lymfatického systému.

Kdo může těžit z manuální lymfodrenáže?

  • Ten, kdo často pociťuje těžké nohy: Je to první známka, že je ztížený odtok lymfy. Proto když zařadíte do péče o tělo lymfodrenáž, pomůže vám s odtokem a zabrání zhoršování do stavu otoků.

  • Ten, kdo trpí na křečové žíly: Manuální lymfodrenáž stimuluje oběhový systém jak lymfatický, tak krevní. Proto manuální lymfodrenáž křečovým žilám svědčí (na rozdíl od klasické masáže, která se nesmí provádět).

  • Každý, kdo chce urychlit čištění organismu: Manuální lymfodrenáž je výborný prostředek pro detoxikaci organismu.

  • Ten, kdo se snaží zhubnout: Urychluje vyplavování toxinů z tkání, takže je to výborná doprovodná masáž pro redukční programy.

  • Lidé s otoky: Manuální lymfodrenáž je efektivní při snižování otoků, které mohou být způsobeny různými faktory, od genetiky, přes úrazy, až po sedavý životní styl.

  • Osoby po chirurgických zákrocích: Pomáhá urychlit hojení a snižuje pooperační otoky.

  • Bojovníci proti celulitidě: Aktivuje odtok tekutin a podporuje detoxikaci tkání, což může zlepšit vzhled pokožky.

  • Ten, koho čeká nebo absolvoval stomatologický zákrok: Pokud se chystáte na vytržení zubu, je dobrá lymfodrenáž jako příprava na zákrok a následně, po zatažení rány, opakovat několikrát pro urychlení rekonvalescence.

Jak často chodit na lymfodrenáž?

U lymfodrenáže je nejzásadnější pravidelnost, tedy nasadit a držet "takt". :)

V případě, že lymfodrenáž berete jako preventivní a údržbovou masáž, stačí třeba jednou měsíčně, stejně jako masáž klasická. Pokud ale máte potíže s otoky, zejména, pokud už se jim moc nechce mizet, pak přichází v úvahu třeba jednou za týden nebo za dva. Pokud je otok třeba po operaci, chcete se rychle dát dohromady, na lymfodrenáž se může klidně každý den, několikrát za sebou.

Kontraindikace - kdy ke mně na lymfatickou drenáž nechodit

  • Pokud máte za sebou onkologické onemocnění a potřebujete lymfodrenáž, raději se obraťte na lékařské oddělení lymfologie
  • Pokud máte vyoperované některé lymfatické uzliny
  • Rozhodně nechoďte při jakékoliv akutní infekční chorobě. I pokud cítíte, že na vás "něco leze", raději termín odložme. Jediné, čeho bychom docílili, je, že vám rychle bude hůř. 

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo se chcete rovnou objednat, není nic jednoduššího než mi zavolat na telefon: 774898415.